Z Healing Festivalu k vlastní módní značce: Slow fashion pánské lněné košile

Když jsem minulý rok mířil na Healing Festival, zrovna jsem čerstvě skončil v práci a sliboval jsem si od festivalu hlavně zasloužený odpočinek, ponoření se do sebe a čas strávený s přáteli. Z festivalu jsem si nakonec odvezl domů mnohem více – nápad pro nový projekt! Vytvoření pánských neformálních, ale přesto elegantních košil.

Možná se ptáte, jak jsem mezi lekcemi jógy, meditacemi a seberozvojovými přednáškami, přišel zrovna na košile? 

Ženy na festivalu měly stánky s rituálními šaty a šperky, které je dokáží instantně proměnit v úžasné bohyně a víly. Stylové oblečení pro muže mi tam ale chybělo. A jednou ráno v tom mě napadlo: “Co nabízet košile, které by byly nejen elegantní, ale i pohodlné a kvalitní? Třeba i jen klasické bílé košile, které bych jako muž využil, jak na festivalu tak i normálně v životě.“

Často mi říkají dobrodruh a střelec, tak proč nezkusit skok do módního průmyslu? I když jsem měl v plánu věnovat se online aktivitám (jako programování improbox webu zaměřeného na hereckou improvizaci), pustil jsem se nakonec do košil!  

Moje vize je dělat kvalitní, slow fashion kousky, ušité v Česku z přírodních materiálů. Chtěl jsem vytvořit košile, které doplní každého muže na jeho cestě, muž se bude cítit pohodlně a zároveň vypadat skvěle. A tak vznikly Košile od Uhlíře.

Festivalový nápad přišel nečekaně rychle v akci. Díky kamarádovi jsem našel šikovnou profesionální českou krejčovou, která ušila první pánské lněné košile. Ukázal jsem je světu, vyjel na první akce a zjistil, že o košile je opravdu zájem. Z pouhého nápadu najednou byly desítky prodaných košil!

Rozhodl jsem se dostát svému jménu a tak jako Uhlíř dbám na čistotu – jak ekologickou, tak designovou. Košile jsou ze 100 % lnu utkaného v české textilce, navrženy v Praze a ručně ušité v Poděbradech. Zkrátka od začátku do konce vyrobené v Česku. Nyní už také chystám konopné košile nebo košilošaty pro ženy, protože už teď Košile od Uhlíře berou ženy svým mužům. :))

Košile jsou pro mě velká životní změna a jízda, kterou jsem nečekal. Občas se musím štípnout, jestli se mi to nezdá. V srpnu se vracím na místo činu – na Healing Festival. Je to jedinečná akce, která otevírá mysl i srdce. A opravdu se tam dějí zázraky! Jsem zvědavý, co mi letos festival přinese. Potkáme se tam? Já určitě jedu!

Příště až vám bude na festivalu nebo kdekoliv jinde něco chybět, nechte se inspirovat. Nikdy nevíte, co z vaší myšlenky může vyrůst. Nový projekt, životní vize nebo třeba pohodlná košile na meditaci i do práce.

Podpořte slow fashion českou módu s Košilemi od Uhlíře a ulovte si svoji novou oblíbenou košili na Healing v předstihu!

Autor článku: Vojtěch Uhlíř

www.kosileoduhlire.cz


Zaujal Tě článek? Potkej se s Vojtou osobně.

Více informací zde

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *