5 důvodů proč tvořit mužské komunity

Vzpomeneš si ještě na svých 5 kamarádů z dětství? Na svoji první partu kámošů, s kterou si objevoval svět, ať už na základce, střední nebo později na vysoké škole? Kdy jste se viděli naposledy? Možná jste se odstěhovali, možná jste ztratili kontakt a nebo možná už také někdo z vás “odešel do věčných lovišť”… 

Jako muži často vyrůstáme v “soupeřivém” kolektivu orientovaném na cíle a výsledky. Ať už jde o fotbalový tým nebo korporátní organizaci. Jsme často vedeni k tomu, jak být ti nejlepší v kolektivu a ne jak nejlépe spolupracovat se všemi v rámci tohoto daného kolektivu. Když se pak z této skupiny “odendá” ona práce a focus na cíl, chlapi často zjistí, že spolu neumí trávit čas “jen tak”. Vede to potom k tomu, že dělají to, co viděli u svých otců, dědů, vrstevníků, jen aby se nějak zabavili. Víkendová chata s basou piv, alkoholové večírky, fotbalový zápas na tribuně v kotli je jen pár příkladů jak chlapi upouštějí páru a snaží se být zase “normální”. Šlo by to ale i jinak?

Určitě ano! Více a více mužů dnes tíhne ke sportu, k času v přírodě, k poznávání samého sebe mimo svou komfortní zónu. Chtějí ten čas strávit kvalitně, se skvělou partou dalších chlapů. Často ale nemají/neměli “kam jít” a nabídka v rámci CZ/SK území byla dost “vyhrocená”. Na jedné straně extrémní a uletěné “EZO víkendy” a na straně druhé brutální a tvrdé “SURVIVAL akce”. Z našeho úhlu pohledu tu chyběl ten “zlatý střed”. 

Tyto a další důvody nám daly vítr do plachet a v květnu 2021 jsme založili projekt pro muže BROTHERS. v čele s Janem “Johnny” Allister. Jedná se o československou komunitu chlapů, co jsou v “pohodě”. Najdeš u nás jak meditace a hluboký seberozvoj, tak základy boje, MMA a taktických prvků. Podle hesla “Keep The Balance” jsme si v nadesignovali TO, co baví nás a přinášíme ti možnost, se zapojit. 

Btw: Nemáme recept na pravdu a respektujeme rozdílné názory ostatních chlapů! Proto to hlavní, co s tebou chceme sdílet je, aby sis “vytvořil” svou komunitu v rámci místa, kde právě teď žiješ. Zpátky k názvu článku tedy:

“Proč tvořit mužské komunity”?

  1. Protože tvá vnitřní šelma musí být nakrmena…

“Je lepší být válečník na zahradě než zahradník ve válce.” Každý muž by měl ovládnout a kultivovat své démony a pravidelně jim dávat nažrat. Paradox života je ten, že čím jste “nebezpečnější”, tím bezpečnější pole dokážete vytvářet pro svou rodinu, bližní a přátelé. Navíc se vám díky tréninkům boje z těla krásně uvolní nahromaděný stres (z práce, ze vztahu, ze života) a k tomu skvěle posílíte své tělo. Uděláte si z toho časem pravidelný návyk, který bude pečovat o vaše tělo, mysl, duši a vytvářet vám i vaší rodině bezpečné prostředí. No a není nic lepšího, než trénovat s partou chlapů, která to má podobně. Kde nejde o výsledky, ale o zdraví a společnou cestu!

  1. Protože umět zdravě komunikovat není snadné…

Umět naslouchat a umět se vyjádřit beze strachu z konfrontace, která může nastat je občas “obtížné”. Když sedíme v kruhu (mužský kruh) a nasloucháme jeden druhému, dochází k soustředění plné pozornosti na řečníka, který jako jediný mluví. Ostatní mlčí a naslouchají tomu, co chce řečník říct. Pro dost chlapů je už jenom tato svoboda otevřeného projevu “léčivá”. Ne každý z nás totiž dostával v dětství plnou pozornost od rodičů, kteří by mu pozorně naslouchali a ne každý z nás se nebojí otevřeně mluvit o svých problémech a emocích před “cizími” chlapy. Je to tedy skvělý trénink jak si zlepšit komunikaci mezi muži. Na druhé straně, jako bonus pro posluchače, přichází trénink i v tom, když slyšíte od řečníka něco, s čím bytostně nesouhlasíte. Je na vás si uvědomit, že je v pořádku, když to má někdo jinak. Občas je ale pořádná výzva zůstat klidný a s klidem to jenom pozorovat. I když jsou naše názory “různé”, hodnoty které sdílíme jsou totožné.

  1. Protože muži by měli znát své hranice a respektovat je…

Vědět co jsi, je stejně důležité jako vědět, co nejsi. Zažil si, že ti někdy “přeplo”? Ano? A co se dělo pak…?

Ať už ze stresu, z práce, z hádky, z alkoholu či z jiné nepříjemné situace se mohlo stát, žes to najednou “nebyl” ty… A kdo to tedy byl?! Domácí násilí, ničení věcí, nevěra, sebepoškozování a někdy až sebevražda… Píšu o tom, protože i takto těžká témata si zaslouží pozornost a “uzdravení”. Kolik chlapů místo práce na sobě radši předstírá, že se jich to netýká, nebo že by se to zrovna jim nikdy nemohlo stát… Omyl?! Jestli jsi muž, tak si přestaň lhát do kapsy. Ještě 100 let zpátky jsme se tady zabíjeli skoro denně navzájem a tvoje biologie (lidské tělo), kterou nosíš na sobě má v DNA zakódované takové věci, že by ses divil, co dokážeš.. 

Převezmi za to zodpovědnost, podívej se na své démony, zpracuj si je a nastav jim jasné hranice, které budou respektovány. Své démony totiž buď ovládáš ty a nebo ovládají oni tebe. Nezmizí totiž nikdy…

  1. Protože komunita není kult!

Kult je postaven na vůdčí osobě, která si hraje na poloboha, gurua a nevím, co ještě. Jakmile “vůdce” padne, rozpadne se i zbytek skupiny.

Oproti tomu komunita je postavena na lidech, kteří ji společně chtějí vytvářet. Nemůžete se tam dostat jen tak. Musíte o to projevit zájem, vynaložit energii, úsilí, čas, abyste sami pro sebe zjistili, jestli vám to dává smysl a chcete to spoluvytvářet. Říkám tomu “kousek důvěry”. Když sedíme s BROTHERS. u ohně a sdílíme, chováme se k sobě navzájem “stejně”. Jsme stejně “otevření” vůči všem a to nehledě na to, jestli se spolu vidíme poprvé nebo na naše akce jezdíte pravidelně poslední 3 roky. Noví chlapi jsou pak často zaskočení z té míry “otevřenosti a ryzosti”. Ten point je ale v tom, že to “rozhodnutí” je vždy jenom na tobě… dáme ti “kousek důvěry” a je na tobě jestli ho odneseš z našeho kruhu pryč nebo ho opečuješ a přineseš ho po čase zase zpátky ke společnému ohni.

Důvěra, přátelství a vzpomínky se společně budují, nezískávají se zaplacením vstupu na akci. Lidé, kteří to mají podobně pak společně vytváří komunitu.  Je úplně jedno, jestli se vidíme jednou za rok na BROTHERS. CAMPU nebo 2x týdně na tréninku BROTHERS. GYMU, ten “pocit” tam zůstává stále…

  1. Protože život pokračuje dál…

Z děda na otce, z otce na syna… Jednou budeš ty ten nejstarší muž v tvojí rodině. A co přineseš pro svoji rodinu závisí na rozhodnutích, které učiníš TEĎ & TADY. Díky Vesmíru si v našich krajinách žijeme nadpozemsky v blahobytu… zatím. Co z toho, když novodobí muži ale často zapomínají na kvality, které nesli jejich otcové a dědové? No… externí podmínky se brzy změní a život opět ukáže na co je dobré “nezapomínat”. Lidský druh vždy žil v tlupách, kmenech, rodinách, komunitách a je nám přirozené navazovat a pečovat o přátelské a dobré vztahy (NE o “srdíčka” na Instagramu!). Lidé nejsou individuální a izolované bytosti, které “necítí”. Je nám přirozené se setkávat a scházet se, ať už na BROTHERS. nebo kdekoliv jinde. Nezapomínejme na to a nesme tu pochodeň dál pro další generace…

Autor článku. Jan “Johnny” Allister

www.brothers.bio


Zaujal Tě článek? Potkej se s Janem „Johnny“ Allister osobně.

Dovolujeme si Tě pozvat na přednášku Jana „Johnny“ Allistera na téma „BUDOKON – Duše & Mysl & Tělo“

Více informací zde

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *